Svētdiena, 17. novembris 2019

 
Daļēji mākoņains

-5°C

Rēzekne

Daļēji mākoņains

 

 

 

 

Vārdadiena: Hugo, Uga, Uģis

 

 

 

Apsveic savējos

 radio «Ef-Ei» ēterā

Skonai izcīna 2. vietu Latvijas vokālo ansambļu konkursā

Skonai 000

 

Aprīlī norisinājās Latvijas Vokālo ansambļu konkursa pusfināla skates, kurās piedalījās valsts kultūrvēsturisko novadu labākie ansambļi. Konkurss, kā ierasts, notika periodā starp Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.

 

Šis nacionāla mēroga konkurss palīdz apzināt situāciju vokālo ansambļu kustībā. Dziesmotās sacensības finālam, kas norisinājās 14. maijā Ķekavas novada Baložu pilsētas kultūras namā, tika izvirzīti 38 Latvijas labākie vokālie ansambļi, kuru skaitā ar augstu rezultātu ierindojās arī Rēzeknes novada vokālais ansamblis „Skonai”.

 

Konkursa finālā vokālajiem ansambļiem bija jāatskaņo trīs dziesmas: latviešu tautasdziesma unisonāa cappella, latviešu komponista oriģināldziesma vai tautasdziesmas apdare, brīvas izvēles dziesma.

 

Vokālos ansambļus konkursa finālā vērtēja: žūrijas priekšsēdētājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs Guntars Prānis; dziedātājs, diriģents, producents, komponists un aranžētājs Andris Sējāns; komponists, pedagogs un Latvijas radio 3 “Klasika” mūzikas žurnālists Andris Dzenītis; mūzikas pedagoģe, Valsts izglītības satura centra mazo mūzikas kolektīvu speciāliste Antra Strikaite un operdziedātāja, vokālā pedagoģe Baiba Renerte.

 

Rēzeknes novada dziedošie jaunieši, finālā izpildot Guntras Kuzminas tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas, jaukto ansambļu kategorijā izcīnīja godalgoto 2. vietu. Neraugoties uz sīvo konkurenci, jo kā jau finālam pienācās – tika noskaidrots labākais no labākajiem – „Skonai” pārliecinoši demonstrēja ne tikai tehniski augstu sniegumu, bet arī uzstāšanos, kas pārpilna ar enerģiju un patiesu mīlestību pret mūziku un skatuvi. Jāatzīmē, ka 1. vieta finālā jaukto ansambļu kategorijā netika piešķirta.

 

Ir patiess prieks un lepnums, ka Rēzeknes novada vokālais ansamblis „Skonai” kārtējo reizi apliecina – Latgalē mīt lieliski, muzikāli, talantīgi un ļoti strādīgi jaunieši, kas darbā ieliek sevi visu!

 

Liels un ļoti sirsnīgs paldies jāsaka „Skonai” vadītājiem Guntrai Kuzminai un Edgaram Juknam – ne velti mēdz teikt, ka kolektīvs ir savu vadītāju spogulis! Paldies par nesavtīgo darbu un mīlestību, kas redzama katrā „Skonai” dziedātajā notī un spertajā solī!

 

Tāpat paldies jāsaka arī nemainīgajiem „Skonai” atbalstītājiem, Rēzeknes novada pašvaldībai, par allaž sniegto atbalstu, kas palīdz droši virzīties augšup pretim jaunām virsotnēm un ar lepnumu nest Rēzeknes novada vārdu!

 

Aiva Streļča,

Rēzeknes novada vokālā studijas „Skonai” dalībniece

publika.lv

 

 

 

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Veselība

Pārbaudi savas krūtis pati!

  Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!   Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību. Lasīt vairāk

27-05-2016

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Slavenības

Alla Pugačova šovasar ar bērniem atpūtīsies Jūrmalā

  Krievijas estrādes primadonna Alla Pugačova šovasar vismaz mēnesi plāno pavadīt Jūrmalā kopā ar savu ģimeni – dvīņiem Elizabeti un Hariju, kā arī ar vīru Maksimu Galkinu.   Tā portālam starhit.ru pastāstīja viena no festivāla "Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous" organizatorēm Elita Mīlgrāve. Lasīt vairāk

26-05-2016

     Vairāk rakstu

taxilv

Aptauja

ietekmē pozitīvi - 100%
ietekmē negatīvi - 0%
neietekmē vispār - 0%
daļēji mainījis manu dzīvi - 0%
grūti spriest - 0%

Balsis kopā: 1
Jūs jau esat balsojis : Jūnijs 9, 2016

Jaunākie komentāri:

 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Бомба смотреть всем! Мой сайт https://jet-s.ru рассказать о сайте google

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Очень хорошее сообщение Мне понравилось, нашел здесь похожую статью https://jet-s.ru накрутка друзей ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Браво, эта замечательная фраза придется как раз кстати Взял у вас полезную информацию на мой сайт ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Да Привлекательные женщины отвлекают. Точно – Надоели критические дни – смени пол !!!!! Смешно Подпись ...

  Sīkāk...