Svētdiena, 17. novembris 2019

 
Daļēji mākoņains

-5°C

Rēzekne

Daļēji mākoņains

 

 

 

 

Vārdadiena: Hugo, Uga, Uģis

 

 

 

Apsveic savējos

 radio «Ef-Ei» ēterā

PAR RUNĀŠANU UN DARĪŠANU

speech bubbles

 

Pirmdien vakarā nejauši ieslēdzu erzackanālu, ko mūsu valsts cenzori uzdāvināja skatītājiem atņemtā RTR kanāla vietā: ekrānā "sēdēja" trīs lielas galvas un gudri runāja par… jā, jā, par to pašu, par ko Latvijā valdošās partijas "cepas" jau 25 gadus: par nepilsoņu problēmu, kas neesot nekāda problēma; par latviešu valodu, ko negribot apgūt vietējie krievi. Aiz tās krievu nepilsoņu spītības Latvijas sabiedrība arī esot sašķelta, viņu spītības dēļ Latvijai nepatikšanas ANO.

 

Diskutējošās galvas uztrauca "šī krievu spītība": saprot, pat zina valodu, bet nerunā.

DOMĀSIM LABAS DOMAS

10513 n2

 

Pirms doties tīrumā ar sētuvi, mans vecaistēvs Aloizs, nostājies "svētajā kaktā" pretī Jaunavas Marijas un Jēzus svētbildēm, vienmēr skaitīja lūgšanu. To lūgšanu neatceros, lai gan dzirdēju vairākas reizes. Viņš lūdza labu laiku, lūdza svētību savam darbam. Un vēl viņš lūdza, lai Dieviņš aizgaiņā sliktas domas, lai piedod sliktus vārdus, ja kaimiņam vai kādam citam tos nejauši pateicis.

 

Kad vēlāk, jau pusaudze būdama, mammai jautāju par to neparasto lūgšanu, atbilde bija: katrs darbiņš jādara ar labām domām, ja ar sliktām — neaugs ne mieži, ne rudzi.

JO TĀLĀK, JO… INTERESANTĀK

226 journalist

 

No valdības neatkarīgie masu informācijas līdzekļi ceļ trauksmi: 21. aprīlī Latvijā notiks valsts apvērsums! Un tas nav pārspīlējums. Valdošā koalīcija cieši apņēmusies steidzamības kārtā pieņemt Krimināllikuma grozījumus, kas paredz preses un citu plašsaziņas līdzekļu stingru ierobežošanu. Grozījumos pietiekami daudz punktu un punktiņu, kas ļaus pat saudzīgu valdības kritiku (nu, tādu, caur puķēm) vērtēt kā vēršanos pret pastāvošo valsts iekārtu un sodīt tos, kuri nav pratuši pieturēt mēli. Sodīt ar brīvības atņemšanu. Kā cilvēkus, kuri mēģinājuši izdarīt valsts apvērsumu…

 

Šī Saeimas valdošā vairākuma iniciatīva satraukusi Latvijas žurnālistus. Pat prezidents, kas ir miesa no tās pašas valdošās koalīcijas miesas, iebildis.

PAR JUBILEJĀM UN DZĪVI

dozhit do 100 let

 

Mēs bieži rakstām par tiem Latgales iedzīvotājiem, kuriem Dievs devis īpašu žēlastību nodzīvot ļoti garu mūžu — 100 gadus un pat vairāk. Parasti jubilārus sveic ne tikai radiņi, bet arī oficiālas personas — pašvaldību pārstāvji. Vienu laiku pat prezidents sūtīja apsveikumus. Ir ziedi, fotografēšanās, ir viss, kas jubilejas reizē pienākas. Priecājas sirmgalvji, mīlīgi un laipni senioru radinieki. Parasti gan jubilāra radu pulciņš nav liels: daudzi jau sen viesojas debesu dārzos, citus dzīves takas aizvedušas uz tālām zemēm. Tik tālām, ka par atbraukšanu ciemos var tikai sapņot…

 

Tomēr daudzos gadījumos senioriem uzsmaidījusi laime: viņu aprūpē tuvs un mīļš radubērns. Protams, ka šis aprūpētājs būtu pateicīgs pat par minimālu palīdzību no Latvijas valsts puses (pašvaldību personā?). Diemžēl pašvaldības Latvijā arī nav ne bagātas, ne… īpaši iejūtīgas. Kādas seniores mazmeitas lūgums palīdzēt ar malku nav radis dzirdīgas ausis: tava vecmāmuļa — tava problēma!

PAR MŪSU ĪPAŠO DEMOKRĀTIJU

People Talking

 

Šonedēļ internetā izlasīju, ka Latvijas ģenerālprokuratūra nolēmusi neiejaukties tajā traģikomēdijā, kas risinās uz mūsu valsts galvenās skatuves — galvaspilsētā. Valsts ieņēmumu dienesta augstākās amatpersonas cenšas atmazgāties, publiski nododot "saplosīšanai" mazākos gariņus, tādus kā Cēsu VIDa ierindas darbiniece.

 

Runā, ka arī Daugavpils nodaļas darbinieču vidū, kuras Latgales nodokļu maksātāji raksturo kā īpaši savtīgas un netaisnīgas, atrasti daži upurjēri. VID vadītājai Pētersonei taču jādemonstrē centība savu rindu tīrīšanā.

PAR IKDIENAS RŪPĒM UN TIESĀŠANOS

4a64dbe82baf4ad04e031c6ac328b0c8

 

Šonedēļ Rēzeknes tiesa izskatīja Rēzeknes slimnīcas un tās bijušās vadītājas Diānas Gavares-Karpovas prasību pret "Rēzeknes Vēstīm" un avīzes redaktori.

 

Prasības būtība — nepatiesu ziņu atsaukšana un kompensācijas piedziņa.

IR VALDĪBA, IR DEKLARĀCIJA…

Saeimas sēžu zāle

 

Pēc vētrām Latvijas Saeimas un valdības namos tauta nu var atgūties un nomierināties. Mums atkal ir valdība. Neteiksim, ka jauna: tie paši vēži no tās pašas kules. Arī valdības deklarācija (labo apņemšanos un darāmo darbu saraksts) maz atšķiras no iepriekšējās valdības deklarācijas. Ja nu vienīgi ar apjomu — Kučinska deklarācija ir drusciņ īsāka par to, ko bija sarakstījis Laimdotas Ministru kabinets. Tomēr pietiekami apjomīga.

 

Tā sastāv no 135 punktiem, kas līdzinās vēsturē aizgājušo Brežņeva laiku PSKP kongresu programmām: izstrādāsim attīstības stratēģiju; efektīvi un racionāli izmantosim zemi, mežu un citu resursu produktivitāti; radīsim darbinieku motivācijas instrumentu; stiprināsim stratēģisko partnerību ar ASV; veidosim ilgtspējīgu skolu tīklu; attīstīsim Rīgas un vietējās (!) lidostas; izstrādāsim vietējos dabas resursos bāzētus produktus; palielināsim iekasēto nodokļu apjomu utt.

Ak, kas par laiku...

331e1b9e9fe2875fd36f199e8bef1174 i 96

 

“Ak, kas par laiku, trakāks kā salā, šūpojas piliens deguna galā…” Vai tad tas ir februāris? Laikamobilis, šķiet, pavisam no sliedēm nobraucis. Tāpat kā cilvēki.

 

Naudas un varaskāres dzīti, šīs pasaules varenie zemes un tautas iegrūduši karu un nemieru peklē. Un vēl brīnās, piemēram, par Turciju, kas taisa šefti, sūtot uz Eiropu bēgļu miljonus. Bizness ir bizness. Ja Turcija, deportējot Sīrijas bēgļus uz Eiropu, jau legāli izkāsusi no ES maka miljardu, nevar palikt bešā arī Eiropas krējums — augstākā ranga politiķi. Tikai galīgi vientieši noticēs, ka Merkele, Šulcs un viņu kolēģi no Eiroklubiņa savu valstu durvis un kroņa naudas makus atvēruši aiz cilvēkmīlestības pret nabaga bēgļiem, tiem, kuru mītnes zemi paši nesen bombardēja, meklējot atomieročus Irākā, eksportējot demokrātiju uz Lībiju utt.

VALDĪBU VEIDOJAM, VEIDOJAM, VEIDOJAM…

vaush

 

Man ļoti patīk braukt starppilsētu autobusā, paklausīties, ko apspriež busiņā satikušies patālu viens no otra dzīvojošie sābri. Te var no sirds izrunāties par radu un kaimiņu veselību, par to, kā Anglijā klājas uz turieni aizbraukušajiem paziņām. Un, protams, par politiku. Par valdību, ko Kučinskim nekā neizdodas izveidot, jo "kai tu sastōdeisi, kod vysi raunās pi tīm lelōkajim naudas pūdim", filozofiski noteica onkulis, kurš Alūksnes autobusā iekāpa Mežvidu pieturā. "Acs gotovi cyts cytam izplēst. Var padūmōt, ka i Ōbulteņa, i tī cyti leidz šam bodā dzeivōjuši…"

 

Trāpīgi teikts. Traģikomēdija ar nosaukumu "Jaunās valdības sastādīšana" patiešām uzskatāmi visiem parāda Latvijas politiķu dabu. Pretendējot uz posteņiem, valdošās partijas ne vārdiņa nav teikušas, kāpēc tām vajadzīga tā vai cita ministrija, nav pat mēģinājušas vēlētājiem kaut vai samelot, sak, mūsu rindās ir lieliski dzelzceļa, ceļubūves utt. speciālisti, tāpēc tieši mūsu partijai jāvada šī ministrija. Tādu pieteikumu vēl varētu saprast.

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Veselība

Pārbaudi savas krūtis pati!

  Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!   Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību. Lasīt vairāk

27-05-2016

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Slavenības

Alla Pugačova šovasar ar bērniem atpūtīsies Jūrmalā

  Krievijas estrādes primadonna Alla Pugačova šovasar vismaz mēnesi plāno pavadīt Jūrmalā kopā ar savu ģimeni – dvīņiem Elizabeti un Hariju, kā arī ar vīru Maksimu Galkinu.   Tā portālam starhit.ru pastāstīja viena no festivāla "Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous" organizatorēm Elita Mīlgrāve. Lasīt vairāk

26-05-2016

     Vairāk rakstu

taxilv

Aptauja

ietekmē pozitīvi - 100%
ietekmē negatīvi - 0%
neietekmē vispār - 0%
daļēji mainījis manu dzīvi - 0%
grūti spriest - 0%

Balsis kopā: 1
Jūs jau esat balsojis : Jūnijs 9, 2016

Jaunākie komentāri:

 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Бомба смотреть всем! Мой сайт https://jet-s.ru рассказать о сайте google

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Очень хорошее сообщение Мне понравилось, нашел здесь похожую статью https://jet-s.ru накрутка друзей ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Браво, эта замечательная фраза придется как раз кстати Взял у вас полезную информацию на мой сайт ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Да Привлекательные женщины отвлекают. Точно – Надоели критические дни – смени пол !!!!! Смешно Подпись ...

  Sīkāk...