Trešdiena, 23. oktobris 2019

 
Daļēji mākoņains

-5°C

Rēzekne

Daļēji mākoņains

 

 

 

 

Vārdadiena: Daina, Dainida, Dainis

 

 

 

Apsveic savējos

 radio «Ef-Ei» ēterā

Ministrijas pieķer nepamatotu algu izmaksās

elita krumina 34849

 

Ministrijas joprojām prettiesiski veic nodokļu avansa maksājumus par dažādiem pakalpojumiem, kā arī nepamatoti izmaksā atalgojumu, ministriju un valsts iestāžu 2015.gada finanšu revīzijās secinājusi Valsts kontrole, ziņo LETA.

 

Lai gan par pagājušā gada pārskatiem nav sniegti atzinumi ar iebildēm, tomēr Valsts kontrole akcentējusi vairākus apstākļus par būtiskiem tiesību normu pārkāpumiem. Īpaša uzmanība pievērsta avansa maksājumiem, taču revīzijās konstatētas arī citas būtiskas nepilnības.

 

Piemēram, Izglītības un zinātnes ministrijā prettiesiski nodokļu avansa maksājumi bijuši 99 778 eiro apmērā, Kultūras ministrijai bijuši 11 470 eiro līgumos neparedzēti avansa maksājumi, bet Veselības ministrija veikusi prettiesiskus avansa maksājumus un iepriekš neplānotus avansa maksājumus 171 146 eiro apmērā. Zemkopības ministrijai avansa maksājumi par pakalpojumiem, kas tiks sniegti tikai šajā gadā, bijuši 87 604 eiro apmērā.

 

Iekšlietu ministrijā konstatēts, ka ir aprēķināta darba samaksa par laiku, kad amatpersonas nav pildījušas dienesta pienākumus. Šim nolūkam tērēti 23 699 eiro.

 

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija 104 123 eiro izmaksājusi stipendijās izglītojamajiem ar zemu sekmību, kā arī sabiedriski neaktīviem izglītojamajiem. Lai gan revīzijās šādi maksājumi atklāti trīs no piecām profesionālās izglītības iestādēm, ir pamats uzskatīt, ka šādi nepamatoti maksājumi ir arī citās profesionālās izglītības iestādēs, medijus informēja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

 

Joprojām ļoti atšķiras tas, kam tiek pieprasīts finansējums un kam tas rezultātā tiek izlietots. Piemēram, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā kopumā 102 708 eiro nav izlietoti paredzētajiem mērķiem - ar radiācijas drošību saistīto būvju būvniecības procesa kontroles un uzraudzības funkcijām.

 

Revīziju laikā Valsts kontrole joprojām konstatējusi arī neatbilstības iepirkumu jomā, autotransporta izmantošanā, darbinieku atlīdzības izmaksāšanā.

 

"Tendence ir pozitīva, jo salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir audzis to iestāžu skaits, kurās neesam konstatējuši nepilnības, kuras jāmin revīzijas ziņojumā," secināja Krūmiņa.

 

Kopumā iestādēm ir sniegti 26 atzinumi.

Mixnews.lv

 

 

 

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Veselība

Pārbaudi savas krūtis pati!

  Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!   Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību. Lasīt vairāk

27-05-2016

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Slavenības

Alla Pugačova šovasar ar bērniem atpūtīsies Jūrmalā

  Krievijas estrādes primadonna Alla Pugačova šovasar vismaz mēnesi plāno pavadīt Jūrmalā kopā ar savu ģimeni – dvīņiem Elizabeti un Hariju, kā arī ar vīru Maksimu Galkinu.   Tā portālam starhit.ru pastāstīja viena no festivāla "Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous" organizatorēm Elita Mīlgrāve. Lasīt vairāk

26-05-2016

     Vairāk rakstu

taxilv

Aptauja

ietekmē pozitīvi - 100%
ietekmē negatīvi - 0%
neietekmē vispār - 0%
daļēji mainījis manu dzīvi - 0%
grūti spriest - 0%

Balsis kopā: 1
Jūs jau esat balsojis : Jūnijs 9, 2016

Jaunākie komentāri:

 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Бомба смотреть всем! Мой сайт https://jet-s.ru рассказать о сайте google

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Очень хорошее сообщение Мне понравилось, нашел здесь похожую статью https://jet-s.ru накрутка друзей ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Браво, эта замечательная фраза придется как раз кстати Взял у вас полезную информацию на мой сайт ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Да Привлекательные женщины отвлекают. Точно – Надоели критические дни – смени пол !!!!! Смешно Подпись ...

  Sīkāk...