Svētdiena, 17. novembris 2019

 
Daļēji mākoņains

-5°C

Rēzekne

Daļēji mākoņains

 

 

 

 

Vārdadiena: Hugo, Uga, Uģis

 

 

 

Apsveic savējos

 radio «Ef-Ei» ēterā

Latvija parakstījusi Stambulas konvenciju

ewr89t8r9r88t90e8t0948

 

Latvija parakstījuši Stambulas konvenciju, aģentūra BNS uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

 

Labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre Viktorija Buraka informēja, ka Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvencija ir parakstīta. Parakstīšana notika Sofijā, Bulgārijā.

 

Pēc parakstīšanas konvencija ir jāratificē Saeimai. Tas nozīmē, ka Saeima pieņem lēmumu likuma veidā, šajā likumā nosakot atbildīgās iestādes, pilnvaru apjomu, iepriekš norādīja LM.

 

Stambulas konvencijā ir noteiktas jomas, kurās dalībvalstīm nepieciešams veikt izmaiņas, ar mērķi novērst un mazināt vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm. Konvencija nosaka, ka dalībvalstis īstenojot pasākumus to dara koordinēti, tādējādi veidojot vienotu politiku, ietverot visas nepieciešamās institūcijas un organizācijas visos sabiedrības līmeņos.

 

Pēdējo gadu laikā Latvijā tika veiktas izmaiņas normatīvajos aktos, kas vērstas uz to cilvēku aizsardzību, kas cietuši no vardarbības ģimenē, tomēr daudzos jautājumos nepieciešami uzlabojumi un risinājumi. Ministrija norāda, ka, pirmkārt, ir jāturpina veidot efektīva sistēmu vardarbības novēršanai un reaģēšanai uz vardarbības gadījumiem, jo pagaidām darbojas atsevišķi šīs sistēmas elementi. Otrkārt, ir nepieciešams veikt papildus grozījumus normatīvajos aktos. Treškārt, ir svarīgi nodrošināt, lai pieņemtie normatīvie akti tiktu pielietoti praksē – tāpēc svarīga visu iesaistīto speciālistu apmācība, saskaņota sadarbība un vienotas izpratnes veidošana par vardarbību pret sievieti un vardarbību ģimenē kā sabiedrībā nepieļaujamu un izskaužamu parādību. Ceturtkārt, ir nepieciešams pilnveidot instrumentus, kas nodrošinātu kvalitatīvu un efektīvu palīdzību cietušajiem no seksuālās vardarbības.

 

10.maija sēdē Ministru kabinets pieņēma lēmumu pilnvarot labklājības ministru parakstīt Stambulas konvenciju, to neatbalstīja Tieslietu ministrija. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) uzskatīja, ka konvencija ir pretrunā Satversmei, kas uzliek valstīm pienākumu atteikties no diskriminācijas ne tikai uz dzimuma  pamata, bet arī uz "gender" jeb dzimtes pamata, norādot uz viendzimuma laulību atļaušanu.

 

Konvencijā tiek lietots termins "sociālais dzimums vai dzimte", kas definēts kā sociālās lomas, uzvedība, nodarbošanās un īpašības, ko konkrēta sabiedrība uzskata par atbilstošām sievietēm un vīriešiem.

 

Konvencija tika pieņemta 2011.gadā.

Focus.lv

 

 

 

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Veselība

Pārbaudi savas krūtis pati!

  Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!   Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību. Lasīt vairāk

27-05-2016

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Slavenības

Alla Pugačova šovasar ar bērniem atpūtīsies Jūrmalā

  Krievijas estrādes primadonna Alla Pugačova šovasar vismaz mēnesi plāno pavadīt Jūrmalā kopā ar savu ģimeni – dvīņiem Elizabeti un Hariju, kā arī ar vīru Maksimu Galkinu.   Tā portālam starhit.ru pastāstīja viena no festivāla "Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous" organizatorēm Elita Mīlgrāve. Lasīt vairāk

26-05-2016

     Vairāk rakstu

taxilv

Aptauja

ietekmē pozitīvi - 100%
ietekmē negatīvi - 0%
neietekmē vispār - 0%
daļēji mainījis manu dzīvi - 0%
grūti spriest - 0%

Balsis kopā: 1
Jūs jau esat balsojis : Jūnijs 9, 2016

Jaunākie komentāri:

 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Бомба смотреть всем! Мой сайт https://jet-s.ru рассказать о сайте google

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Очень хорошее сообщение Мне понравилось, нашел здесь похожую статью https://jet-s.ru накрутка друзей ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Браво, эта замечательная фраза придется как раз кстати Взял у вас полезную информацию на мой сайт ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Да Привлекательные женщины отвлекают. Точно – Надоели критические дни – смени пол !!!!! Смешно Подпись ...

  Sīkāk...