Svētdiena, 17. novembris 2019

 
Daļēji mākoņains

-5°C

Rēzekne

Daļēji mākoņains

 

 

 

 

Vārdadiena: Hugo, Uga, Uģis

 

 

 

Apsveic savējos

 radio «Ef-Ei» ēterā

Administratīvo sodu deputātiem varēs uzlikt bez Saeimas piekrišanas

646464774744

Administratīvo sodu deputātiem varēs uzlikt bez Saeimas piekrišanas, paredz parlamenta vienbalsīgi ceturtdien pieņemtie grozījumi Satversmē.

 

Deputāti grozījuši Satversmes 30.pantu. Tas paredz, ka pret Saeimas locekli nevar uzsākt kriminālvajāšanu vai uzlikt viņam administratīvu sodu bez Saeimas piekrišanas. Izmaiņas šo pantu izsaka redakcijā: "Pret Saeimas locekli nevar uzsākt kriminālvajāšanu bez Saeimas piekrišanas".

 

Saeimas Juridiskās komisijas pārstāve Inese Lībiņa - Egnere ("Vienotība") pirms balsojuma teica, ka šis likumprojekts ir atteikšanās no deputātu administratīvā imunitātes, bet tas neatceļ imunitāti administratīva aresta gadījumā.

 

"Viens no jautājumiem, kuru pastiprināti debatējām, bija tas, vai, atsakoties no administratīvās imunitātes, arīdzan administratīvā aresta gadījumā paliek deputāta imunitāte, un varu apgalvot, ka visi eksperti arīdzan pārliecinoši klāstīja, ka administratīvu arestu regulē Satversmes 29.pants un Satversmes 30.panta jaunā redakcija neskar gadījumus, ja Saeimas loceklim tiek aprobežota viņa personas brīvība, šajos gadījumos imunitāte paliek," teica deputāte.

 

Saeimas sēdē bija reģistrējušies 89 deputāti, tādējādi Satversmes grozījumu pieņemšanai bija nepieciešamais kvorums. Par nobalsoja 87.

 

Grozījumus rosināja opozīcijas deputāti, kuri norādīja, ka imunitātes jautājums Satversmē neesot mainīts jau kopš 1922.gada, un mūsdienās administratīvās imunitātes privilēģija ir pārlieku plaša un bezjēdzīga. Tā tika ieviesta, lai netraucētu parlamenta funkcionēšanu un pasargātu deputātus no politiski motivētām apsūdzībām. Atsakoties no deputātu administratīvās imunitātes, tiktu veicināta sabiedrības uzticēšanās parlamentam, pauda likumprojekta virzītāji.

 

Lai nodrošinātu, ka sabiedrība joprojām var uzzināt par deputātu izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem, ceturtdien noteikta kārtība, kādā tiks paziņots par administratīvi sodītajiem deputātiem, ko noteiks Saeimas Kārtības rullis.  

 

To darīs Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, reizi kārtējās sesijas laikā Saeimas sēdē paziņojot par iepriekšējās sesijas un starpsesiju laikā administratīvi sodītajiem deputātiem.  

 

Paziņojumā ietvers informāciju par deputāta izdarīto administratīvo pārkāpumu, norādot normatīvā akta normu, kurā paredzēts pārkāpums, par kura izdarīšanu persona saukta pie administratīvās atbildības; institūciju, kura pieņēmusi lēmumu par administratīvā soda uzlikšanu; uzliktā soda veidu, kā arī datumu, kad stājies spēkā lēmums par administratīvā soda uzlikšanu. Šāda paziņojuma sagatavošanai Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai ir tiesības pieprasīt ziņas no Sodu reģistra.  

 

BNS jau vēstīja, ka 12.Saeima kopumā 15 reizes lēmusi par deputāta izdošanu administratīvai sodīšanai, tostarp par Gunti Belēviču (ZZS) vairākkārt.

 

Focus.lv

 

 

 

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Veselība

Pārbaudi savas krūtis pati!

  Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!   Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību. Lasīt vairāk

27-05-2016

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Slavenības

Alla Pugačova šovasar ar bērniem atpūtīsies Jūrmalā

  Krievijas estrādes primadonna Alla Pugačova šovasar vismaz mēnesi plāno pavadīt Jūrmalā kopā ar savu ģimeni – dvīņiem Elizabeti un Hariju, kā arī ar vīru Maksimu Galkinu.   Tā portālam starhit.ru pastāstīja viena no festivāla "Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous" organizatorēm Elita Mīlgrāve. Lasīt vairāk

26-05-2016

     Vairāk rakstu

taxilv

Aptauja

ietekmē pozitīvi - 100%
ietekmē negatīvi - 0%
neietekmē vispār - 0%
daļēji mainījis manu dzīvi - 0%
grūti spriest - 0%

Balsis kopā: 1
Jūs jau esat balsojis : Jūnijs 9, 2016

Jaunākie komentāri:

 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Бомба смотреть всем! Мой сайт https://jet-s.ru рассказать о сайте google

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Очень хорошее сообщение Мне понравилось, нашел здесь похожую статью https://jet-s.ru накрутка друзей ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Браво, эта замечательная фраза придется как раз кстати Взял у вас полезную информацию на мой сайт ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Да Привлекательные женщины отвлекают. Точно – Надоели критические дни – смени пол !!!!! Смешно Подпись ...

  Sīkāk...