Trešdiena, 23. oktobris 2019

 
Daļēji mākoņains

-5°C

Rēzekne

Daļēji mākoņains

 

 

 

 

Vārdadiena: Daina, Dainida, Dainis

 

 

 

Apsveic savējos

 radio «Ef-Ei» ēterā

Tautības ierakstu "latvietis" pasē varēs veikt pilsoņi, kas dzīvo Latvijā vismaz 15 gadus

lv pilsona pase

 

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu atļaut tautības maiņas ierakstu veikt personai, kas ir pilsonis un Latvijā dzīvo vismaz 15 gadus, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

 

To atbalstīja kopumā 41 deputāts no "Vienotības", "Saskaņas" un "No sirds Latvijai", pret bija 18 - vairums Nacionālās apvienības deputātu, balsojumā atturējās 15.

 

"Vienotības" deputātu Lolitas Čigānes un Andreja Judina priekšlikums Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā paredz, ka Latvijas pilsonis, kam vismaz pēdējos 15 gadus pastāvīgā dzīves vieta ir Latvija un kas augstākajā pakāpē prot latviešu valodu un ir piederīga latviešu kultūrai, kā arī apzinās un vēlas publiski nostiprināt savu piederību latviešu tautai, ir tiesīga mainīt savu tautības ierakstu pret ierakstu "latvietis".

 

Judins Saeimas sēdē, aicinot parlamentu atbalstīt priekšlikumu, uzsvēra, ka tas "nav nekas šausmīgs, bet vēlme nostiprināt to, kas jau ir redzams". Deputāts uzsvēra, ka Latvijas interesēs nav atgrūst nevienu, kas vēlas šādu tautības ierakstu.

 

Nacionālās apvienības deputāts Ilmārs Latkovskis sacīja, ka šis ir brīvprātīgās asimilācijas mēģinājums, taču nav bijušas pietiekamas diskusijas un skaidrojumi sabiedrībai, lai šādu likumu pieņemtu. "Pat ja tie ir aizspriedumi, tos nevar ar vienu balsojumu pazudināt," sacīja Latkovskis, uzsverot asinsbalss nozīmi.

 

Tāpat Saeimā bija diskusijas par to, ka būšot grūti noteikt cilvēka piederību tautai, kas noteikts kā viens no kritērijiem, lai varētu veikt ieraksta maiņu, jo neeksistējot mehānismam, kā ko tādu izvērtēt.

 

Ingmārs Līdaka (ZZS) ironiski izteicās, ka nepieciešami Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka, kā izvērtēt piederību tautai, piemēram, ka uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi jānes Jāņu svinēšanas bildes.

 

Deputāti ceturtdien arī atbalstīja sākotnēji paredzētos likuma grozījumus, kas attiecināmi uz ārzemju latviešiem. Šobrīd likums paredz, ka tautības ierakstu vienu reizi var mainīt Latvijas pilsoņi, nepilsoņi un personas, kurām Latvijā piešķirts bezvalstnieka statuss. Šīs personas drīkst tautības ierakstu  mainīt pret savu tiešo augšupējo radinieku tautību divu paaudžu robežās.

 

Likumprojekta iesniedzēji norāda, ka praksē konstatēti gadījumi, kad ārvalstniekiem ar latvisku izcelsmi rodas problēmas, ja šīm personām dokumentos ir fiksēta cita tautība vai ja dokumentā tautība nav fiksēta vispār.

 

Par likumprojektu vēl Saeimai jābalso galīgajā lasījumā.

 

Focus.lv

 

 

 

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Veselība

Pārbaudi savas krūtis pati!

  Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!   Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību. Lasīt vairāk

27-05-2016

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Slavenības

Alla Pugačova šovasar ar bērniem atpūtīsies Jūrmalā

  Krievijas estrādes primadonna Alla Pugačova šovasar vismaz mēnesi plāno pavadīt Jūrmalā kopā ar savu ģimeni – dvīņiem Elizabeti un Hariju, kā arī ar vīru Maksimu Galkinu.   Tā portālam starhit.ru pastāstīja viena no festivāla "Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous" organizatorēm Elita Mīlgrāve. Lasīt vairāk

26-05-2016

     Vairāk rakstu

taxilv

Aptauja

ietekmē pozitīvi - 100%
ietekmē negatīvi - 0%
neietekmē vispār - 0%
daļēji mainījis manu dzīvi - 0%
grūti spriest - 0%

Balsis kopā: 1
Jūs jau esat balsojis : Jūnijs 9, 2016

Jaunākie komentāri:

  • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

    Бомба смотреть всем! Мой сайт https://jet-s.ru рассказать о сайте google

    Sīkāk...

     
  • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

    Очень хорошее сообщение Мне понравилось, нашел здесь похожую статью https://jet-s.ru накрутка друзей ...

    Sīkāk...

     
  • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

    Браво, эта замечательная фраза придется как раз кстати Взял у вас полезную информацию на мой сайт ...

    Sīkāk...

     
  • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

    Да Привлекательные женщины отвлекают. Точно – Надоели критические дни – смени пол !!!!! Смешно Подпись ...

    Sīkāk...