Trešdiena, 23. oktobris 2019

 
Daļēji mākoņains

-5°C

Rēzekne

Daļēji mākoņains

 

 

 

 

Vārdadiena: Daina, Dainida, Dainis

 

 

 

Apsveic savējos

 radio «Ef-Ei» ēterā

Maltas vidusskolas rekonstrukcijas projekts saņem Latvijas Arhitektūras Gada balvu

325x196 images 1rakstubildes maltas vsk344

 

19. maijā jau divdesmit pirmo reizi tika pasniegts prestižākais apbalvojums arhitektūras jomā – Latvijas arhitektūras Gada balva. Nominācijā “Pārbūve” galveno balvu saņēma Maltas vidusskolas rekonstrukcijas projekts (autors SIA “SAALS”).

 

Balvas piešķirtas arī Liepājas daudzfunkcionālajam kultūras centram “Lielais dzintars” (autors Folkers Gīnke) un Dzintaru koncertzālei (autors SIA “Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele”), savukārt nozīmīgāko pagodinājumu – Lielo gada balvu – šogad saņēma restaurētais un paplašinātais Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

 

Lai novērtētu aizvadītā gada arhitektūras sasniegumus, 51 iesniegto darbu sākotnēji vērtēja nacionālā žūrija astoņu ekspertu sastāvā, savukārt tālāko pusfinālistu vērtēšanu veica starptautiskā žūrija – arhitekti Pēters Loo (Igaunija), Marius Šaliamoras (Lietuva), Eva Kuriloviča (Polija), kā arī dizainere un publiciste Tamāra Šafrīra (Izraēla/ Nīderlande).

 

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās un klātesošos uzrunāja Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde un Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

 

ERAF projekta „Rēzeknes novada pašvaldības vidusskolu infrastruktūras attīstība” ietvaros rekonstruēti divi Maltas skolu korpusi un izbūvēta skolas savienojoša jaunbūve. Maltas skolu sporta zāles apjoms pretendē uz Rēzeknes novada sporta centra statusu – tāda arī arhitektūra: lielās līnijās, monumentāla, tai pašā laikā ar reģionālu iezīmi – apdarē izmantots dabīgs materiāls – koka apšuvums, kas ēku iesien ainavā. Lielās līnijās veidots arī stadions un meža mala aiz tā. Šo pašu principu paredzēts lietot labiekārtojumā. Kā dominējošais apzaļumojuma augs izvēlēts Maltas āboliņš, caur āboliņa pļavām uz ēku ved diagonāli ceļi. Galvenās ieejas ēkā uzsvērtas ar fasādes koka apdarē iestrādātu stilizētu Maltas simbolu – āboliņa lapu, kurš ieraudzīts Maltas pagasta ģerbonī. Skolu un sporta funkcija apvienotas vienā apjomā, kas uzvērts uz savienojošās galerijas ass. Jaunbūvētās sporta zāles košās sendviča paneļu fasādes apšūtas ar caurredzamu koka apdari, tā veidojot sportisku dinamiku, pārvietojoties no dažādiem skata leņķiem. Projektētais apjoms veidots maksimāli kompakts, lai racionalizētu izbūves izmaksas.

 

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā.

publika.lv

 

 

 

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Veselība

Pārbaudi savas krūtis pati!

  Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!   Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību. Lasīt vairāk

27-05-2016

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Slavenības

Alla Pugačova šovasar ar bērniem atpūtīsies Jūrmalā

  Krievijas estrādes primadonna Alla Pugačova šovasar vismaz mēnesi plāno pavadīt Jūrmalā kopā ar savu ģimeni – dvīņiem Elizabeti un Hariju, kā arī ar vīru Maksimu Galkinu.   Tā portālam starhit.ru pastāstīja viena no festivāla "Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous" organizatorēm Elita Mīlgrāve. Lasīt vairāk

26-05-2016

     Vairāk rakstu

taxilv

Aptauja

ietekmē pozitīvi - 100%
ietekmē negatīvi - 0%
neietekmē vispār - 0%
daļēji mainījis manu dzīvi - 0%
grūti spriest - 0%

Balsis kopā: 1
Jūs jau esat balsojis : Jūnijs 9, 2016

Jaunākie komentāri:

 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Бомба смотреть всем! Мой сайт https://jet-s.ru рассказать о сайте google

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Очень хорошее сообщение Мне понравилось, нашел здесь похожую статью https://jet-s.ru накрутка друзей ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Браво, эта замечательная фраза придется как раз кстати Взял у вас полезную информацию на мой сайт ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Да Привлекательные женщины отвлекают. Точно – Надоели критические дни – смени пол !!!!! Смешно Подпись ...

  Sīkāk...