Trešdiena, 23. oktobris 2019

 
Daļēji mākoņains

-5°C

Rēzekne

Daļēji mākoņains

 

 

 

 

Vārdadiena: Daina, Dainida, Dainis

 

 

 

Apsveic savējos

 radio «Ef-Ei» ēterā

Latgales skolēni pārstrādei nodod vairākas tonnas izlietotu bateriju

battery update 1

Noslēdzies „Zaļā josta” rīkoto otrreizējo izejvielu vākšanas konkurss „Tīrai Latvijai!”, kura ietvaros mācību gada garumā skolēni pārstrādei savāca 27,8 tonnas izlietotu bateriju un 178,4 tonnas savu mūžu nokalpojušu elektroiekārtu.

Tādējādi ar bērnu palīdzību izdevies pasargāt vidi no piesārņojuma ar smagajiem metāliem, novērst skābju un bīstamu ķīmisko savienojumu nokļūšanu gruntsūdeņos, kā arī pasargāt iedzīvotājus no kancerogēnu vielu un indīgu ķīmisko savienojumu uzkrāšanās organismā, kas izraisa nopietnas saslimšanas.

 

Konkursa dalībnieki no Latgales reģiona izglītības iestādēm pārstrādei nogādāja 3,4 tonnas izlietotu bateriju un 21,6 tonnas nolietotu elektroiekārtu.

Latgales reģionā izlietotu bateriju vākšanā iesaistījās bērni no 25 izglītības iestādēm, kopīgiem spēkiem savācot 3,4 tonnas bateriju. Vislielākais bateriju apjoms jeb 1,8 tonnas bīstamo atkritumu savākts Preiļu novadā, no kura konkursā piedalījās 3 mācību iestādes. Turklāt bērnu centieni vainagojušies ar grandioziem rezultātiem - Preiļu 1. pamatskola, kuras audzēkņi pārstrādei nodeva 1,6 tonnas bateriju, izcīnīja 1. vietu bateriju vākšanas konkursā. Latgales reģionā visvairāk dalībnieku bateriju vākšanā iesaistījās no Daugavpils pilsētas un novada skolām – kopumā 9 mācību iestādes, pārstrādei nododot 807 kg bateriju.

Arī nolietotu elektroiekārtu vākšanas disciplīnā Latgali pārstāvēja 25 mācību iestādes, ar to audzēkņu palīdzību pārstrādei nogādājot 21,6 tonnas nokalpojušas elektrotehnikas. Aktīvākie elektroiekārtu vācēji Latgalē nāk no Rēzeknes novada, kuru konkursā pārstāvēja 7 izglītības iestādes, savācot 6,5 tonnas nolietotu elektroiekārtu. 

publika.lv

 

 

 

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Veselība

Pārbaudi savas krūtis pati!

  Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!   Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību. Lasīt vairāk

27-05-2016

     Vairāk rakstu

     Vairāk rakstu

Slavenības

Alla Pugačova šovasar ar bērniem atpūtīsies Jūrmalā

  Krievijas estrādes primadonna Alla Pugačova šovasar vismaz mēnesi plāno pavadīt Jūrmalā kopā ar savu ģimeni – dvīņiem Elizabeti un Hariju, kā arī ar vīru Maksimu Galkinu.   Tā portālam starhit.ru pastāstīja viena no festivāla "Laima Vaikule Jūrmala Rendez-Vous" organizatorēm Elita Mīlgrāve. Lasīt vairāk

26-05-2016

     Vairāk rakstu

taxilv

Aptauja

ietekmē pozitīvi - 100%
ietekmē negatīvi - 0%
neietekmē vispār - 0%
daļēji mainījis manu dzīvi - 0%
grūti spriest - 0%

Balsis kopā: 1
Jūs jau esat balsojis : Jūnijs 9, 2016

Jaunākie komentāri:

 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Бомба смотреть всем! Мой сайт https://jet-s.ru рассказать о сайте google

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Очень хорошее сообщение Мне понравилось, нашел здесь похожую статью https://jet-s.ru накрутка друзей ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Браво, эта замечательная фраза придется как раз кстати Взял у вас полезную информацию на мой сайт ...

  Sīkāk...

   
 • Aktuālas vakances uz 27.05.2016

  Да Привлекательные женщины отвлекают. Точно – Надоели критические дни – смени пол !!!!! Смешно Подпись ...

  Sīkāk...